Jump to content
Sign in to follow this  
SLAYTRONIC BRUTALIZER

Padomi Android tālruņiem 1

Recommended Posts

DAŽI PADOMI ANDROID TĀLRUŅA LIETDERĪGUMAM

Android-App.png

DROŠA EKRĀNA BLOĶĒŠANAS KONFIGURĀCIJA

Visi Android tālruņi piedāvā dažāda veida drošības risinājumus ekrānu bloķēšanai. Lielākā daļa no tiem piedāvās šādus iestatījumus jau pirmajā ierīces uzstādīšanas reizē, lai darbotos ar tālruni turpmāk. Piemēram, standarta drošības risinājumi ir PIN un parole. Liela daļa ierīču tagad piedāvā drošības risinājumus saistībā ar pirkstu nospiedumiem, lai ātri piekļūtu tālruņa saturam. Izvēlaties kādu no droša ekrāna bloķēšanas iestatījumiem sadaļā "Drošība"; atsevišķos gadījumos ir atsevišķa bloķēšanas ekrāna izvēlne. Ekrāna bloķēšanas drošība var ietekmēt piekļuvi atsevišķām Andriod funkcijām, piemēram, Android Pay un Rūpnīcas iestatījumu atjaunošanai.

LIEKO LIETOTŅU IZPĒTE UN ATINSTALĒŠANA

Bieži vien tālruņi ir aprīkoti ar jau ieinstalētām lietotnēm, kuras nemaz turpmāk nav nepieciešamas un aizņem lieku apjomu no ierīces atmiņas, tāpēc nepieciešams izpētīt jau esošo lietotņu lietderīgumu, līdz ar ko nevajadzīgās lietotnes droši jāatinstalē. Protams, runa ir par vispārīgām lietotnēm, kas turpmāk neietekmētu tālruņa funkcionālo darbību. Atsevišķa satura atinstalēšanai var izmantot arī Play Store. Viennozīmīgi nebūs iespējams noņemt lietotnes, kas saistītas ar sistēmas iestatījumiem. Atsevišķi iespējams nevis atinstalēt lietotni, bet ieslēgt tās darbību fona režīmā.

DROŠĪBA PRET TĀLRUŅA PAZAUDĒŠANU

Var gadīties, ka nejauši tiek pazaudēts tālrunis, kur talkā var nākt Google rīks "Find my phone", kuru iespējams pieslēgt caur pašu Google kontu.  Agrāk gan šo rīku dēvēja par Andriod ierīču pārvaldnieku. Google rīks atradīs tālruni jūsu vietā un norādīs, kur tas atrodas. Ierīcei var arī zvanīt neatkarīgi no tā, ja tai ir iestatīts klusuma režīms. Ja ir izvērtusies nelabvēlīga situācija, tad attālināti ir iespējams arī aizsargāt savus datus.

MOBILO DATU IEROBEŽOJUMU PIEVIENOŠANA

Datu pārraides ātrums mūsdienās kļūst arvien jaudīgāks, kas var būtiski pārsniegt ikmēneša ieplānoto datu apjoma patēriņu. Tālruņa opcijas piedāvā ierobežot pašiem savus datus, precizējot konkrētu laiku, no kura datu patēriņš būtu jāierobežo, izveidojot brīdinājumu vai pat vispārēju datu pārraides atslēgšanu. Šādai opcijai vajadzētu būt sistēmas iestatījumos, toties atsevišķi var izvērtēt arī Google aplikāciju Play Store, kuru sauc par Datally, kas apkopo un ierobežo datus, kontrolējot to pārraidi.

FOTOATTĒLU AUTOMĀTISKĀ DUBLĒŠANA DROŠĪBAI

Pārliecināties, ka jūsu tālrunī esošie fotoattēli tiek automātiski dublēti. Nav patīkama situācija, kurā tiek pazaudēts tālrunis, vēlāk apjaušot to, ka uzglabātie fotoattēli nav atgūstami. Papildus drošībai ir vienkāršs risinājums, dodoties uz Google Photos aplikāciju, kur var iestatīt, lai automātiskā fotoattēlu dublēšana būtu iespējota. Automātiskajā dublēšanā nav paredzēti uzglabājamo datu apjoma ierobežojumi, un neskatoties uz to, ka dati tiek saspiesti, tomēr to kvalitāte ir pietiekami laba. Pēc ieskatiem var izvēlēties arī savādāka veida uzglabāšanas iespējas, bet tas paredzēs uzglabāto datu apjoma ierobežojumus.

Izmantotie avoti: EXTREME TECH

PADOMI ANDROID TĀLRUŅIEM 2. DAĻA LASĀMA ŠEIT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

MŪSU ATBALSTA KOMANDA


Portāla iekšējās kārtības personāls

     

MĒNEŠA FORUMA LIETOTĀJS


NSOrdinary - standarta biedrs
Forumā no 2019. gada 10. marta
Tehnisku konsultāciju sniegšana.

INFORMATĪVĀS PALĪDZĪBAS KRĀTUVE


IPK apmācību un palīdzības forums izveidots 2019. gada 4. martā, kurš ietver mūsdienās aktuālas tēmas informācijpratības papildināšanai, veicinot savstarpējo komunikāciju ar diskusiju starpniecību.

×