Jump to content
Sign in to follow this  
SLAYTRONIC BRUTALIZER

Dienvidkoreja pirmā uzsākusi 5G tīkla darbību pasaulē

Recommended Posts

5g_tikls.jpeg

DIENVIDKOREJA KĀ PIRMĀ VALSTS AR 5G TĪKLU

Aprīļa sākumā pirms nedēļas pāris dienas iepriekš nekā plānots Dienvidkoreja kļuva par pirmo valsti ar 5G tīklu.
Ievērojami ātrais 5G mobilais internets spējot pabeigt vairāku filmu lejupielādi gandrīz uzreiz.

Mārketinga nolūkos ir iztērēti vairāki miljardi, cenšoties iegūt pēc iespējas vairāk klientu. Kā pirmie 5G lietotāji tika demonstrēti "SK Telecom" spēlētāji no kibersporta lauciņa, kā arī dažas K-pop mūzikas žanra zvaigznes un olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēji. Kopumā valstī ar 27 miljoniem iedzīvotājiem līdz gada beigām 5G mobilā interneta tīkls varētu būt pieejams vismaz 1 miljonam lietotāju. Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants Samsung bija pirmais uzņēmums, kurš atklāja pasaulei pieejamu 5G viedtālruni - Galaxy S10 un salokāmo versiju Galaxy Fold. Kavēties neplāno arī LG Eletronics, plānojot piedāvāt savu viedtālruni ar 5G atbalstu.

5G ir nākamais solis mobilajā internetā, piedāvājot plašākas iespējas, sākot, galvenokārt, ar ievērojami ātrāku internetu. Paredzams, ka tas ļaus attīstīt, piemēram, mobilo spēļu straumēšanu un internetam pieslēdzamo automašīnu pārvaldību, kā arī svarīgu ierīču tālvadību jebkurā nozarē. Protams, paralēli nozīmīgajam notikumiem tomēr ASV jau paguva radīt aizdomu ēnu, norādot ka tas viss var tikt saistīts ar Huawei, ar kura starpniecību tiktu pavērtas plašākas iespējas Ķīnas valdībai, lai spiegotu savus politiskos un ekonomiskos pretiniekus. Jāpiebilst, ka 5G patentu ziņā dominē tieši Ķīnas uzņēmumi, kuriem ir 3400 5G patenti, tostarp 1529 reģistrēti tieši Huawei, kam seko Dienvidkoreja ar 2051 patentiem un ASV ar 1368 patentiem. 

Kopumā kā pirmie Dienvidkorejas telekomunikāciju operatori, kuri snieguši saviem klientiem iespēju iegūt 5G tīkla priekšrocības bijuši "SK Telecom", "KT" un "LG Uplus". Konkrētie telekomunikāciju operatori līdz gada beigām ir ieplānojuši nodrošināt vismaz 85 pilsētas ar 5G tīkla pārklājumu. 

Izmantotie avoti: ITProPortal, The Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

MŪSU ATBALSTA KOMANDA


Portāla iekšējās kārtības personāls

     

MĒNEŠA FORUMA LIETOTĀJS


NSOrdinary - standarta biedrs
Forumā no 2019. gada 10. marta
Tehnisku konsultāciju sniegšana.

INFORMATĪVĀS PALĪDZĪBAS KRĀTUVE


IPK apmācību un palīdzības forums izveidots 2019. gada 4. martā, kurš ietver mūsdienās aktuālas tēmas informācijpratības papildināšanai, veicinot savstarpējo komunikāciju ar diskusiju starpniecību.

×