Jump to content
Sign in to follow this  
SLAYTRONIC BRUTALIZER

Ķīna vēlas aizliegt Bitcoin ieguvi

Recommended Posts

china-bitcoin.jpg

ĶĪNA PLĀNO IEVIEST BITCOIN IEGUVES AIZLIEGUMUS
Elektroenerģijas patēriņš esot viens no būtiskākajiem iemesliem šāda aizlieguma ieviešanai.

Ķīna plāno likvidēt Bitcoin ieguvi valstī saskaņā ar rūpniecisko darbību sarakstu, kurā ietilpst arī kriptovalūtas iegūšana. Tiek norādīts, ka Bitcoin ieguve prasot pārāk daudz resursu, tāpēc tiek plānots kriptovalūtas liegums. Šobrīd Valsts attīstības un reformu komisija vēlas apkopot sabiedrisko viedokli par nozaru sarakstu, kuru sagatavojusi Valdības aģentūra, lai ieviestu veicināšanas, ierobežošanas vai likvidēšanas procesus. Kopumā nozaru pārskatāmajā sarakstā iekļauti vismaz 450 virzieni, no kuriem viena ir kriptovalūtu ieguve. 

Par pasaules datortehnikas lielāko tirgu var uzskatīt tieši Ķīnu, kas likumsakarīgi veiksmīgi savstarpēji mijiedarbojas arī ar kriptovalūtu ieguves tēmu, lai arī jau iepriekš šāda darbības tika ierobežotas valsts mērogā. Viennozīmīgi nav noteikts datums vai instrukcijas, kad un kā panākt kriptovalūtu ieguves aizlieguma īstenošanu, bet līdz 7. maijam sabiedrībai ir jāiesniedz savs viedoklis par šo konkrēto jautājumu. 

Kopš 2017. gada kriptovalūtu nozare Ķīnā ir piedzīvojusi smagu pārbaudi, kad vispirms tika aizliegti sākotnējie virtuālo monētu piedāvājumi, līdz pat laikam, kad tika slēgtas kriptovalūtu ieguves vietas. Valts esot sākusi ierobežot kriptovalūtu ieguvi, galvenokārt, tāpēc, ka tai nepieciešams liels elektroenerģijas daudzums, kas liekot daudziem pasaules lielajiem uzņēmumiem izveidot veikalus citviet. 

Kriptovalūtas aizliegums Ķīnā visticamāk pārtrauks svarīgi lētas elektroenerģijas piegādi nozarei, paaugstinot vidējās izmaksas, kas būs nepieciešamas, lai nodrošinātu kriptovalūtu ieguvju uzturēšanu. Papildus jāatzīst, ka Bitcoin ieguvē daudzi no pasaules lielākajiem uzņēmumiem atrodas tieši Ķīnā. Šos uzņēmumus smagi ietekmētu iespējamais aizliegums, lai gan to pieprasījuma rādītāji ir samazinājušies kopš 2017. gada.

Izmantotie avoti: Reuters, TechRadar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

MŪSU ATBALSTA KOMANDA


Portāla iekšējās kārtības personāls

     

MĒNEŠA FORUMA LIETOTĀJS


NSOrdinary - standarta biedrs
Forumā no 2019. gada 10. marta
Tehnisku konsultāciju sniegšana.

INFORMATĪVĀS PALĪDZĪBAS KRĀTUVE


IPK apmācību un palīdzības forums izveidots 2019. gada 4. martā, kurš ietver mūsdienās aktuālas tēmas informācijpratības papildināšanai, veicinot savstarpējo komunikāciju ar diskusiju starpniecību.

×