Jump to content
Sign in to follow this  
SLAYTRONIC BRUTALIZER

Noderīgi ieteikumi WordPress mājaslapu aprīkošanai

Recommended Posts

wordpress-banner-opt.jpg

NODERĪGI IETEIKUMI WORDPRESS MĀJASLAPĀM
Daži noderīgi ieteikumi par to, kā veiksmīgāk aprīkot WordPress mājaslapas.

#1 GOOGLE ANALĪTIKAS RĪKS

Google Analytics tiek uzskatāms par lietderīgu rīku WordPress mājaslapu īpašniekiem. Ar šādu mājaslapas papildinājumu iespējams aplūkot detalizētāku informāciju par to, no kurienes apmeklētāji nonāk līdz jūsu mājaslapai, kā arī to, kas vietnē tiek darīts. Labākais veids, kā instalēt Google Analytics ir ar MonsterInsights spraudņa starpniecību. Google Analytics kodus iespējams pievienot mājaslapas dizainā, bet pēc vizuālu pārmaiņu veikšanas laika gaitā kodi var pazust.

#2 ADMINISTRĀCIJAS PAROLE

WordPress administrācijas direktorija ir vieta, kurā tiek veiktas administratīvās darbības. Direktorija jau ir aprīkota ar paroli, kas nozīmē, ka piekļūt saturam ir iespējams ar lietotājvārdu un paroli, tomēr būtu nepieciešams pievienot papildus autentifikāciju, lai uzlabotu drošību. Papildus drošību var uzstādīt WordPress uzturētāja cPanelī "Security" sadaļā, kur izvēlamies "Password Protect Directories". Izveidojam http:///wp-admin/ atsevišķu lietotājvārdu un paroli. 

#3 PIESLĒGŠANĀS IEROBEŽOŠANA

Pēc noklusējuma WordPress lietotājs var veikt neierobežotu pieslēgšanās mēģinājumu skaitu, lai pieslēgtos mājaslapas kontam. Tik vienkārša darbība, kurai nav ierobežojumu savā ziņā var apdraudēt vietnē esošo datu drošību attiecībā uz reģistrēto lietotāju kontiem. Lai kontrolētu pieslēgšanās ierobežošanu ir nepieciešams uzinstalēt Login LockDown spraudni, kurš ļauj jums noteikt ierobežojumus saistībā ar neveiksmīgajiem mēģinājumiem pieslēgties sistēmai. 

#4 APJOMĪGA SATURA SADALĪŠANA

Reizēm satura apjoms ir pārāk liels, kas varētu nomākt apmeklētājus, padarot lasīšanu apgrūtinošu, bet WordPress ir lielisks un ērts risinājums, kā sadalīt apjomīgu saturu vairākās lapās. Ja vēlamies pārāk apjomīgu saturu sadalīt vairākās lapās, tad nepieciešams pievienot šo kodu:

<!––nextpage––>

Atbilstoši pēc vietas, kurā pievienots konkrētais kods būs satura pārtraukums ar turpinājumu nākamajā lapā.

Protams, ja nepieciešams, tad šo kodu var pievienot vairākās vietās atkārtoti.

#5 NOVECOJOŠA SATURA KOMENTĀRI

Mēdz gadīties, ka mūsu mājaslapas apciemo virtuālās programmas, kuru mērķis ir masveidā izplatīt reklāmas saturu vietās, kur atvērtā veidā iespējams pievienot, piemēram, teksta. Ja reiz ne vienmēr var kontrolēt šādu faktoru, tad papildus drošībai varam iespējot komentāru slēgšanu vecākos rakstos pēc konkrēta iestatītā termiņa. WordPress ļauj iespējot šādu automatizētu funkciju komentāru slēgšanai sadaļā "Settings" - "Discussion Settings".

#6 E-PASTA ZIŅU SŪTĪTĀJS

Pēc noklusējuma, ja no jūsu WordPress mājaslapas tiek sūtīti e-pasta ziņojumi reģistrētajiem lietotājiem, tad šo ziņu saņēmēji varētu būt nedaudz pārsteigti, jo sūtītājs būs "WordPress". Tas varētu būt neveikls apmulsuma brīdis, varbūt pat netiešs aicinājums e-pasta saņēmējam apdomāt šāda sūtītāja ziņas pārvietot uz surogātpasta mapi. Būtu korekti šo situāciju novērst, nomainot e-pasta ziņu sūtītāja informāciju: 

// e-pasta adreses nomainīšana
function wpb_sender_email( $original_email_address ) {
    return 'example@example.com';
}

// e-pasta sūtītāja nomainīšana
function wpb_sender_name( $original_email_from ) {
    return 'Tim Smith';
}

// funkcijas pielāgošana wordpress filtriem
add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

Kodu jāpievieno mājaslapas dizaina funkciju failā vai arī vietnes specifiskā spraudnī.

#7 DINAMISKI MAINĪGS DATĒJUMS

Lai WordPress mājaslapā rediģētu, piemēram, uz autortiesībām aktuālo datējumu, tad to ir iespējams izdarīt dizaina kājenes veidnī. Toties ik reiz pēc gada šāds datējums ir jāmaina manuāli, kas varētu reizēm patērēt lieku laiku tik primāra satura periodiskai maiņai. Tā vietā, lai aiztaupītu manuālas satura maiņas izdarības ir iespējams pievienot gatava risinājuma kodu, kurš turpmāk pats būs dinamiski mainīgs:

&copy; 2019 – <?php echo date('Y'); ?> nosaukums.com

#8 REĢISTRĒŠANĀS IESPĒJOŠANA

Tiek uzskatīts, ka WordPress ir samērā kvalitatīva lietotāju pārvaldības sistēma ar dažādām lomām un iespējām kopumā. Papildus var kontrolēt to, vai jūs vēlaties, lai jūsu mājaslapā ir iespējams reģistrēties jauniem lietotājiem. Ja ir nepieciešams iespējot reģistrēšanās iespēju, tad dodamies uz "Settings" - "General", kur attiecīgi atzīmējam "Membership". Papildus tam būs iespēja izvēlēties jauno lietotāju automātiski piešķirtās lomas jūsu mājaslapā.

Izmantotie avoti: WPBeginner

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

MŪSU ATBALSTA KOMANDA


Portāla iekšējās kārtības personāls

     

MĒNEŠA FORUMA LIETOTĀJS


NSOrdinary - standarta biedrs
Forumā no 2019. gada 10. marta
Tehnisku konsultāciju sniegšana.

INFORMATĪVĀS PALĪDZĪBAS KRĀTUVE


IPK apmācību un palīdzības forums izveidots 2019. gada 4. martā, kurš ietver mūsdienās aktuālas tēmas informācijpratības papildināšanai, veicinot savstarpējo komunikāciju ar diskusiju starpniecību.

×