Jump to content
Sign in to follow this  
SLAYTRONIC BRUTALIZER

League of Legends izaugsme līdz e-sporta virsotnei

Recommended Posts

League-of-Legends-Image.jpg

LEAGUE OF LEGENDS NONĀKŠANA LĪDZ E-SPORTA VIRSOTNEI

League of Legends tiek uzskatīts par vienu no pārsteidzošākajiem stāstiem e-sportā izaugsmes ziņā. Spēles izstrādātājs Riot Games League of Legends kā daudzspēlētāju tiešsaistes cīņas arēnas spēli izveidoja 2009. gadā. Nacionāla un reģionāla līmeņa sacensības spēlē ieguva plašu rezonansi pasaulē ar League of Legends World Championships notikumu e-sportā. Desmit gadu laikā var uzskatīt, ka viennozīmīgi ir jau sasniegta e-sporta virsotne.

Saskaņā ar Riot sniegto informāciju pasaules turnīrs League of Legends spēlē 2018. gadā piesaistīja 99,6 miljonus unikālu skatītāju tiešsaistē, kad par kopējo balvu 6,45 miljoni ASV dolāru cīnījās 24 komandas. Tolaik aizvadītā gada pasaules turnīrā par uzvarētājiem kļuva komanda Invictus Gaming, kas ieguva vairāk nekā 2,4 miljonus ASV dolārus, pārspējot Fnatic komandu 50 000 sēdvietu apjomīgajā Munhak stadionā Inčhonā, Dienvidkorejā.

Riot statistikas dati kopumā liecina, ka League of Legends spēlē 100 miljoni aktīvo spēlētāju visā pasaulē. Spēle var lepoties ar to, ka tā ir pārliecinoša e-sportā, jo ir dinamiska prasmju sistēma, kura regulāri mainās. Šāda veida sistēma motivē individuālos spēlētājus un komandas nonākt reitingu virsotnēs. Papildus izteikti veiksmīga iezīme League of Legends spēlē ir nepārtrauktā attīstība, kas ir sava veida panākumu atslēga, jo spēle nebeidz pārsteigt, regulāri uzlabojot un papildinot gan vizuālo saskarni, gan piedāvājumu klāstu, kad funkcionālo un teorētisko daļu vienkopus.

Ierastajā kārtībā spēlē savstarpējās sacensības norisinās starp divām komandām, kurās ir 3 vai 5 spēlētāji vienā komandā. Katrs spēlētājs ir unikāls, jo tam ir izvēlēts kāds konkrēts tēls, kurš spēlē tiek definēts kā "Čempions". Katram "Čempionam" piemīt savas specifiskās spējas, komandā savstarpēji sadarbojoties, lai ieņemtu pretinieka bāzi un vienlaikus aizsargātu savu bāzi. Spēlētāji pārvietojas konkrētu robežu kartē, uzlabojot savu "Čempionu" prasmes, kuras paralēli pārējiem spēlē esošajiem spēlētājiem paaugstina pēc saviem ieskatiem un rekomendētajiem ieteikumiem. Spēles pamatā veiksmīgākam iznākumam nepieciešamas veiksmīgas taktikas, lai uzvarētu cīņā, kas vienas spēles izcīņas ietvaros var ilgt pat vairāk kā stundu.

Jāatzīst, ka arī paši turnīri noteikti mainās. Janvāra vidū Berlīnē League of Legends uzsāka League of Legends European Championships , kas vienlaikus iezīmē spēles nozīmi e-sporta virsotnē visa kontinenta ietvaros, piesaistot komandas no nacionāla mēroga turnīru izspēļu sērijām. Sezona 2019. gadā ir sadalīta divās fāzēs - pavasara fāze, kura norisinās no janvāra līdz aprīlim, un vasaras fāze. Katrā fāzē piedalīsies 10 komandas, vēlāk šajā gadā cīnoties par vietu pasaules turnīrā, kura fināla izcīņa norisināsies Parīzē, Francijā. 

League of Legends pavasara un vasaras fāžu izspēles turnīra ietvaros tiek aizvadītas ar Berlīnes TV studijā, kurā spēlētāji sēž pie galdiem, bet pret viņiem ir izvietotas papildus kameras, lai fiksētu katra individuālās emocijas spēles gaitā. Papildus tiek izmantota skaņu slāpēšana, lai netraucētu komandas spēlētāju savstarpējo komunikāciju, kuru ietekmētu dažādi trokšņi, jo spēles tiek aizvadītas arī skatītāju priekšā. 

Mūsdienās e-sports kopumā ir iemantojis milzīgu popularitāti visā pasaulē, iegūstot digitālos patērētājus, kurus vienlaikus spēj izklaidēt un radīt savstarpējās konkurences un sacensību garšu vienkopus. Dažādi pasaules uzņēmējdarbības giganti mēdz iegādāties komandas, lai tās sponsorētu turpmāk. Toties League of Legends interesanta iezīme pretēji daudzām citām spēlēm ir tā, ka spēlētāju skaits ir lielāks, nekā skatītāju skaits. 

Izmantotie avoti: SportsPro SmartSeries

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

MŪSU ATBALSTA KOMANDA


Portāla iekšējās kārtības personāls

     

MĒNEŠA FORUMA LIETOTĀJS


NSOrdinary - standarta biedrs
Forumā no 2019. gada 10. marta
Tehnisku konsultāciju sniegšana.

INFORMATĪVĀS PALĪDZĪBAS KRĀTUVE


IPK apmācību un palīdzības forums izveidots 2019. gada 4. martā, kurš ietver mūsdienās aktuālas tēmas informācijpratības papildināšanai, veicinot savstarpējo komunikāciju ar diskusiju starpniecību.

×