Jump to content
Sign in to follow this  
trakais_mangusts

Virtuves projekts - 2. daļa, līmeņošana, siltināšana un reģipša montāža

Recommended Posts

...turpinājums no pirmās daļas - 1. daļa

Kad profili ir ievietoti perimetros, iesākumā tie būtu jānolīmeņo. Šeit gan uzsvēršu, ka katru profilu ar līmeņrādi līmeņot nevajag - plakne vienalga nesanāks taisna. Var izmantot kaprona auklu nostiepjot no viena perimetra uz pretējo vietās, kur pie griestiem pieskrūvēti distanceri - bleķa plāksnītes ar caurumiem, kuri nodrošina profila stiprību (1. attēls), bet to es vairāk izmantotu uz lielākiem attālumiem. Tā kā man platība ir salīdzinoši maza un pieejams metāla izlīdzinošais dēlis 2.5m., tad izvēlējos variantu kā nolīmeņot vidējo profilu ar līmeni un tālāk izmantojot viņu un abu pretējo sienu perimetrus kā atbalstus, lai atbalstot dēli pret viņiem, pārējos varētu pielīdzināt šim te līmenim.

20190327_101527.jpg

Tālāk siltinājumam ņēmu 100mm Rockwool vati. Varētu iztikt arī ar 50mm, bet tā kā mans ieplānotais griestu augstums atļāva, tad nolēmo nepažēlot liekus eiro un nopakot kārtīgāk. Apm. 6 m2 100mm Rockwool vate maksāja 15eur ar kapeikām. Kopā par papildus siltuma noturību uz 10 m2 pārmaksāju kādus 20 eur. Smieklīgi tak vai ne, ja sev taisa?  :)

IMG-20190327-WA0011.jpeg

Neesmu elektriķis, tādēļ nediskutēšu šeit par vadu izvilkšanu (kaimiņš iedeva norādes kur un ko)

Pēc plēves protams pretkondensāta plēve tāpat kā 1. rakstā atbildes komentārā. 

IMG-20190327-WA0014.jpeg

neaizmirstam vadus izvilkt pirms plēves un izvadīt cauri viņa, turklāt iesaku atstāt garākus galus, lai liekot reģipsi vieglak būtu viņus izvadīt cauri arī tam. Plēvi piestiprinam ar divpusējo skoču.

IMG-20190327-WA0020.jpeg

un lūk šeit jau es biju atstājis pārāk īsus galus vadiem un nācās radoši situāciju labot, bet nu operatīvi viss tika sadarīts. Ja pareizi visi profili ir saskrūvēti, tad droši noskrūvējam pa reģipša vidus atzīmēm sākot no vidus uz abām pusēm, tad no sānu malu vidiem uz abām pusēm, beigās galos pēc jūtām :)

Tad nu veiksmīgi esam griestus sakrāmējuši un tālāk tik uz priekšu!  

• Like 3

Korijs 8 hours ago izteicās:

Kādas ir Tavas domas par siltumatstarojošās izolācijas iestrādāšanu griestos?

Manā skatījumā tā jau ir greznība. Domāju, ka vate + pretkondensāta plēve ir gana.